Çok satanlar listesine girmiş bu kuramsal metnin beşinci baskısı, daha çok toplumsal cinsiyet ve cinsellik konularını kapsayacak şekilde ve Dijital Çağın Antropolojileri ile ilgili yeni bir bölümü içeren önemli güncellemelerin de eklenmesiyle tekrar gözden geçirilmiştir. Anahtar sözcük tanımları sayfaların alt kısmında tekrar belirtilmiş ve okuyucular için daha güçlü bir bağlam oluşturmak adına kuramcılarla ilgili biyografik bilgiler geliştirilmiştir. İster tek başına isterse de Antropoloji Kuramları Tarihi Üzerine Okumalar adlı rehber baskı ile okunsun, bu metin esnek ve kullanımı kolay formatıyla lisans seviyesinde antropoloji dersleri veren eğitimcilere geniş bir kapsam sağlamaktadır.

Erickson ve Murphy, en önemli antropoloji düşünürlerinin sosyal ve politik bağlamlarını ustaca açıklayan, kronolojik ve kapsamlı bir antropoloji kuramları tarihi sunmaktadır. Bu metin antropolojinin alt dallarının ve elbette bütünsellik esasının yegâne katkılarından faydalanarak, antropoloji eğitimi veren kişilere ve öğrencilere yönelik kuramın açık ve karmaşık yanları üzerine bir inceleme sunmaktadır. Yeni baskı, önceki baskılar genişleterek mevcut en güçlü teori metni haline getirilmiştir.

(Jennifer Wies, Eastern Kentucky Üniversitesi)

Bu metindeki malzemeleri etkileyici buldum. Her tarih dönemi için etkileyici, düşündürücü sorular ve geniş kapsamlı, güncel okuma listesi sağlayan bu metin, katılımcı öğrenmeyi ve öğrencileri malzemeyi derinlemesine incelemeye teşvik etmek için muazzam bir araç.

(Marjorie Snipes, West Georgia Üniversitesi)

Eser Adı: Antropoloji Kuramları Tarihi

Yazar adı: Paul A. Erickson/Liam D. Murphy

Çeviren: Özge Kanlı

Yayınevi: Sümer Yayınları

Türü: Araştırma-İnceleme

Katkıda Bulunanlar:

Yayına Hazırlayan: Sümer Yayıncılık

Son Okuma: Hakan Şahin

Kapak Tasarımı: Sümer Yayıncılık

Cilt Bilgisi: Ciltsiz

Kağıt Bilgisi: Kitap Kağıdı

Basım Tarihi: Aralık 2019

Basım Bilgisi: 1.

Sayfa Sayısı: 348 s.

Kitap Boyutları: 15 cm x 21,5 cm

ISBN No: 978-605-68933-3-9

Barkod No: 9786056893339

Etiket Fiyatı: 40 TL

KDV: %0

Çıkış tarihi: