Tags: anarşizm, ekoloji

COGRAFYANIN ANARŞİST KÖKLERİ/MEKANSAL ÖZGÜRLEŞMEYE DOĞRU

  • Eski Basım: $80.00
  • Yayınevleri Apple
  • Product Code: model1
  • Uygunluk: Mevcut
$80.00

 SÜMER YAYINCILIKTAN YENİ KİTAP: SIMON SPRINGER’İN Coğrafyanın Anarşist Kökleri, özgürlük arayışlarını ve günlük deneyimleri ayaklanma coğra..

 

SÜMER YAYINCILIKTAN YENİ KİTAP: SIMON SPRINGER’İN

 

Coğrafyanın Anarşist Kökleri, özgürlük arayışlarını ve günlük deneyimleri ayaklanma coğrafyalarıyla  bağ kurarak tartıştırmaya çalışıyor.

Anarşist coğrafyalar, özerk varlıklar arasında hiyerarşik olmayan bağlantılara izin veren kaleydoskopik mekanlar olarak, yeni bir politik hayal gücü kurar.

“… uzayda deney yapmak, insanlığın gezegendeki yerinin öyküsüdür ve şu anda devam eden organize edici deneylerin yerine geçen durağanlık ve kontrol, hayatta kalmamızın bir sonucudur. Bir şeyi yapmanın belirli bir yolunu destekleyen tekil ontolojik modlar, mekânsallığı geçici olarak birbirine bağlı olan sürekli bir değişmez topluluk olarak anlayamadıkları için coğrafyayı reddederler. Daha da kötüsü, bu tür durgun fikirler genellikle elit bir azınlığın dar görüşlü çıkarlarına uymaktadır ve dolayısıyla kolektif geri dönüşümüzü tehdit etmektedir. İhtiyaç duyulan şey, dünyamızla ve birbirimizle önemli ölçüde yeni ilişkilerin gelişmesidir.”

Son derece ikna edici, sağlam ve orijinal olan Coğrafyanın Anarşist Kökleri'ni görmezden gelmek imkansızdır. Artık bizi devletçiliğe, kapitalizme, toplumsal cinsiyet egemenliğine, ırksal baskıya ve emperyalizme zincirleyen hiyerarşinin çürüyen, arkaik coğrafyalarını kabul edemeyiz.

Bu kitap kışkırtıcı ve kışkırtmaya ihtiyaç duyanları kışkırtacak; çünkü kriz zamanında gerçekten radikal olmanın ne olacağıyla ilgili temel varsayımları kökten değiştiriyor.

Sosyal Bilimler Dizisi-18

Modern Kriz

Özgün Adı: The Anarchist Roots of Geography

Toward Spat ial Emancipat ion

Sümer Yayıncılık - 2018

Çeviren: Burak Esen

kitap ebatı: 13,5x19,5

iç kağıt: 70 gr enzo cremy

kapak kartonu: 230 gr amerikan bristol

sayfa sayısı: 248

İsbn: 978-605-84698-9-1

kapak baskı: 4 renk (trigromi) baskı

iç baskı: tek renk s/b

laminasyon: mat selefon

cilt: amerikan cilt (sıcak tutkal )

Fati:60 TL.

Tel: 0212 6131112

www.sumeryayincilik.com

sumeryayincilik@yahoo.com.tr

Hüseyin Ağa mah. İstiklal cad. No:36/1 kat:5

 Beyoğlu İstanbul

 

 

Write a review

Note: HTML is not translated!
    Kötü           İyi